• head_banner

Меламинска кожа на вратата

Меламинска кожа на вратата

Краток опис:

  • 610-1050*2150*3-4мм
  • Многу бои
  • 2/4/6 панели, овални

Детали за производот

Ознаки на производи

Место на потекло:Шандонг, КинаИме на брендот:CHENMING

Гаранција:1 годинаЗавршување на површината:Завршено

Услуга по продажба:Онлајн техничка поддршка, инсталација на лице местоГлавен материјал:мдф

Стил на дизајн:МодеренПовршина:фурнир, меламин, бел прајмер

Боја:бука/сапеле/орев/даб/јавор/цреша/венге/махагони итн.Ослободување формадид:Е1/Е2

Дизајн на модел:1 панели/2 панели/3 панели/6 панели/8 панели/ОвалЗавршување:топла преса

Количина на вчитување:3600 парчиња во еден контејнер од 20 'ftПазар:Блискиот Исток, Европа, Северна Америка, Африка

 

1. Спецификација на производот:

Редовна големина 2150*(610~770~860~870~920~970~1020~1050)*3,0/4,2мм
Густина >800 кг/м3
Површина Меламин / бел прајмер или пепел / тиково / окуме фурнир
Параметар на производот 1)Влага:5-10%2)Стапка на апсорпција на вода:<20%3)Толеранција на ширина/должина:<2.0mm4)Телеранција на дебелина:<0.2mm5)Модул на еластичност:>35Mpa
Пакување поплочено пакување на палети за извоз во контејнер од 20′, зајакнато со челична лента
Деловни услови 1)MOQ:1×20'fcl2)Плаќање:Со T/T или L/C на повидок.3)Испорака:во рок од 2 недели по добивањето авансно плаќање
Количина на вчитување 18 палети * 200 парчиња, 3600 парчиња / 20′ контејнер
Употреба Користете за лист од внатрешна врата
Главен пазар Блискиот исток, Јужна Америка, Африка..

2. Боја:

Природен фурнир (пепел, тиково, ЕП тиково, сапеле, бел даб, црвен даб, махагони)

Меламинска кожа на вратата (бука, венге, црвен орев, даб, црн орев, црн пепел…)

Бел прајмер (со зрно или не)

3.Предност

Зелена, здрава, водоотпорна и огноотпорна

Формиран под висока температура и под притисок со напредна технологија

Без смалување, Без разделување, одлична компатибилност

Елегантни, класични и разновидни стилови

1 2 3 4 5 6

66666

 


  • Претходно:
  • Следно:

  •